Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Erdem: Asıl hedef CHP

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 'LGBTİ+ için özel merkez' kurulduğu iddialarıyla ilgili "Bu siyasi bir linç girişimidir ve öyle anlaşılıyor ki, asıl hedef CHP'dir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, medyada yer alan ve İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma başlatmasına neden 'LGBTİ+ için özel merkez' kurulduğu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Erdem basın toplantısında, konuya açıklık getirmelerine rağmen karalama kampanyasına devam edildiğini belirterek asıl hedefin CHP olduğunu ifade etti.

'ADETA AKIL TUTULMASI YAŞANIYOR'

Erdem, bugün yaptığı açıklama ile son günlerdeki iddialarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdem yaşananlara yönelik "Adeta bir akıl tutulması yaşanıyor" ifadelerini kullanarak belediyeleri hakkında karalama kampanyası yürütüldüğünü vurguladı. "Bir yerden düğmeye basıldı" diyen Erdem, "Bir anda sosyal medyada, yandaş basında ve birçok internet yayınında aynı başlığı görür olduk. 'CHP'li Nilüfer Belediyesi LGBT için özel merkez kurdu' başlığıyla servis edilen asılsız haberler yayınlandı. Hemen yazılı bir açıklama yaparak iddiaların asılsız olduğunu söyledik. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum; Nilüfer Belediyesi'nin LGBT bireylere özel herhangi bir merkezi yoktur" dedi. 

'YANDAŞ BASIN NEFRET SUÇU İŞLİYOR'

Hedef gösterilmeleri sonrası Nilüfer Gençlik Evi'nin kendisine 'ülkücü gençlik' diyen bir grup tarafından basıldığını dile getiren Erdem şöyle devam etti: "Değerli basın mensupları, Eşitlik Birimi sadece Nilüfer Belediyesi'ne özgü bir oluşum değildir. Bizzat İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle pek çok belediye bünyesinde Eşitlik Birimi kurulmuştur. Bu birim toplumun farklı kesimlerine toplumsal cinsiyet eğitimleri de vermektedir. Her gün bir kadın cinayetiyle ya da bir şiddet haberiyle uyandığımız bir zamanda insanlara bu eğitimlerin verilmesinden doğal ne olabilir? Öte yandan Milli Eğitim bünyesinde bile toplumsal cinsiyet eşitliği içeriğiyle sosyal organizasyonlar yapıldığını biliyoruz. Gençleri şiddet kavramını sorgulamaya yöneltmesi bakımından bu da doğru bir iştir. Ama Nilüfer Belediyesi yapınca işte böyle siyaseten karalama kampanyalarına hedef olur. Nilüfer Belediyesi sanki gençleri eşcinselliğe teşvik ediyormuş gibi asılsız, kasıtlı ve siyaset uğruna halkı yanıltarak kamu barışını bozacak yayınlar yapılmaktadır. Bunları reddediyorum ve kınıyorum. Vatandaşlarımızdan, bu yalan haberler üzerine kurulu karalama kampanyalarına alet olmamalarını ve gerçeği sorgulamalarını rica ediyorum. Yandaş basının bu süreçte attığı başlıklar nasıl bir nefret suçu işlendiğinin kanıtıdır. Sonuç itibarıyla bu siyasi bir linç girişimidir ve öyle anlaşılıyor ki asıl hedef CHP'dir." (HABER MERKEZİ)