Biden: Suudi Arabistan'da Muhammed bin Selman ile görüşmeyeceğim

ABD Başkanı Biden, gelecek ay yapacağı Suudi Arabistan gezisiyle ilgili soruları yanıtladı: Muhammed bin Selman ile görüşmeyeceğim, oraya uluslararası bir toplantı için gidiyorum.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- BBD Başkanı Joe Biden, gelecek ayki Suudi Arabistan'a gidecek. Biden, gezisinde ülkenin Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşüp görüşmeyeceğine de açıklık getirdi. 

AA'nın haberine göre hafta sonu tatili için Delaware'e giden Biden, uçağa binmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ABD Başkanı Biden, Suudi Arabistan gezisine ilişkin bir gazetecinin "Suudi Arabistan'a gittiğinizde (Gazeteci Cemal) Kaşıkçı cinayetini nasıl ele alacaksınız?" şeklindeki sorusuna, "Bugüne kadar nasıl ele aldıysam öyle. Muhammed bin Selman ile görüşmeyeceğim, oraya uluslararası bir toplantı için gidiyorum. O (Muhammed Bin Selman) da bu toplantının bir parçası olacak" cevabını verdi.

Biden, Ukrayna'da kaçırıldığı iddia edilen 3 Amerikan vatandaşı hakkındaki bir soruya karşılık da "Bu konu hakkında bilgilendirdim. Bu kişilerin nerede olduğunu bilmiyorum ama Amerikalılara tekrar hatırlatmak isterim ki şu an Ukrayna'ya gitmenin zamanı değil" dedi.

Beyaz Saray, Biden'ın 13-16 Temmuz'da İsrail ve Suudi Arabistan'ı ziyaret edeceği ve buradaki temasları kapsamında Muhammed bin Selman ile de görüşeceğini duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)