Al-Musrati, resmen Beşiktaş'ta

Beşiktaş, Portekiz ekibi Braga forma giyen Al-Musrati'yi kadrosuna kattı. Bu sezon için kiralama bedeli olarak 1 milyon Euro ödenecek. Bonservis bedeli ise 11 milyon Euro olarak belirlendi.

Fotoğraf: Anadolu Ajansı
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beşiktaş, Ali Mohamed Al-Musrati'nin transferi konusunda oyuncu ve kulübü Braga ile anlaşma sağlandı.

Beşiktaş'tan Kamuyu Aydınlatma Platforma'na (KAP) gönderilen ilk bildirimde, "Profesyonel futbolcu Almoatasembellah Ali Mohamed Al-Musrati'nin 2023-2024 sezonu için kiralama, 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 sezonları için ise kalıcı transferi konusunda, Futbolcu ve Kulübü SC Braga ile görüşmelere başlanmıştır" denildi.

Libyalı orta saha oyuncusu Al-Musrati, Portekiz'in Braga ekibinde bu sezon 20 resmi maçta sahaya çıktı. 4 gol atan Al-Musrati, 1 asist yaptı.

Açıklamanın ardından Al-Musrati'yi taşıyan özel uçak Atatürk Havalimanı'na indi. Al-Musrati'yi, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ile kulübün yöneticilerinden Kaan Şakul karşıladı.

AA'nın haberine göre, havalimanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Al-Musrati, "Harika bir his. Beşiktaş gibi büyük bir kulüpte ve büyük taraftarının önünde oynamak çok büyük mutluluk olacak. Ben elimden geleni yapacağım. Yüzde yüzümü vereceğim. Taraftarımızı mutlu etmeye çalışacağım. Beni ilk arayan Fernando Santos'tu, kendisiyle çalışma konusunda büyük heyecan duyuyorum" dedi.

Hüseyin Yücel de önemli bir ismi kadrolarına kattıklarını belirterek, "Bugün ikinci transferimizi indiriyoruz, gerçekten çok mutluyuz. Ülkemize ve Beşiktaş'ımıza hayırlı olsun. Güzel günler Beşiktaş taraftarını bekliyor. Bugüne kadar sabrettiler inşallah süper olacak. İki taraf da çok istedi. Burada kimsenin hakkını yiyemem Kaan ağabeyimiz sürecin içindeydi ve çok büyük çaba sarf etti. Ondan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yöneticiler ile birlikte kartal pozu veren Al-Musrati, açıklamalarının ardından özel araçla alandan ayrıldı.

KİRALAMA BEDELİ 1 MİLYON EURO

Görüşmelerin ardından Al-Musrati'yle sözleşme imzalandı.

Siyah beyazlı ekibin KAP'a gönderdiği bildirimde, kiralama bedeli olarak 1 milyon Euro ödeneceği belirtildi. Sezon sonunda Libyalı oyuncunun kalıcı transferi halinde ise 11 milyon Euro bonservis ücreti ödenecek.

Açıklamada, "Almoatasembellah Ali Mohamed Al-Musrati'nin transferi konusunda kulübü ve kendisi ile anlaşmaya varılmıştır. SC Braga kulübüne 2023-2024 sezonu için net 1.000.000 Avro kiralama bedeli ödenecektir. Ayrıca sözleşmedeki şartların gerceklesmesi durumunda oyuncunun kalıcı transferi hükmü devreye girecek ve SC Braga kulubune transfer bedeli olarak 11.000.000 Avro ödeme yapılacaktır" denildi.

 

(SPOR SERVİSİ)