Başsavcı Kadir Şeker'e verilen cezaya itiraz etti

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, kadına şiddeti önlemeye çalışırken Özgür Duran'ın ölümüne neden olan Kadir Şeker'e ilişkin 12 yıl 6 ay hapis cezası kararına itiraz etti. Başsavcılık, haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanmasını talep etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Konya'da sevgilisine şiddet uygulayan Özgür Duran'ı engellemek isterken kendisi de darp edilen ve çıkan arbedede Duran'ın ölümüne neden olan Kadir Şeker, 12 yıl 6 ay hapse mahkum edilmişti.

Karara, Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca itiraz edildi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde 14 Ekim'de görülen karar duruşmasında savcı tekrarladığı mütalaasında, Şeker'in "haksız tahrik altında kasten adam öldürme" suçundan cezalandırılmasını ve haksız tahrik indiriminin en üst seviyeden uygulanmasını talep etmişti.

Mahkeme ise Şeker'in "kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasına, cezanın haksız tahrik indirimiyle 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmesine karar vermişti.

İTİRAZI ÜST MAHKEME DEĞERLENDİRECEK

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, dosya kapsamı, deliller ve olayın oluş şekli değerlendirildiğinde Şeker'e verilen haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanması gerektiği talebiyle Konya Bölge Adliye Mahkemesine itirazda bulundu.

İtiraz, üst mahkeme tarafından değerlendirilecek. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR