Bakan Nureddin Nebati: Ev fiyatını yükseltenler tek tek tespit edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ev fiyatlarını artıranlara tepki gösterdi. Nebati, "Konut fiyatını paket açıkladıktan sonra artıranların hepsini tek tek tespit ettik" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konut paketinin açıklanması sonrası ev fiyatlarını artıranlarla ilgili açıklama yaptı. Nebati, "Konut fiyatını paket açıkladıktan sonra artıranların hepsi tek tek tespit edildi. Bizi aldatmalarına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

'ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ'

Nebati, Finansal Kurumlar Birliği 10. Olağan Genel Kurul toplantısındaki konuşmasında "Bu hafta konut sektörüne yönelik üç paket ile konut arzını artırıyor, vatandaşlarımızın uygun finans yöntemi ile konuta erişimini artırıyoruz. Astronomik fiyat artışlarıyla suistimal etmeye çalışanlara asla göz yummayacağız" diye konuştu.

Nebati şöyle devam etti: "Fahiş fiyat, fiyat manipülasyonu ve stokçuluğa asla izin vermiyor, bunun için gereken tüm önlemleri alıyor, almaya devam ediyoruz. Arz güvenliği konusunda yeni politikaların oluşturulmasını kararlaştırdık. Vatandaşımızın alım gücünü eskisinin üzerine çıkaracağız." (HABER MERKEZİ)