Bahçeli'den bildiri tepkisi: Rütbeleri sökülsün, maaşları kesilsin

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 104 emekli amiralin Montrö bildirisine tepki gösterdi: Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Emekli amirallerin, Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile sarıklı-cübbeli amirale ilişkin dün akşam yayınladığı bildiriye, AK Parti'nin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de tepki geldi. Bahçeli, bildiride imzası olan amirallerin emeklilik haklarının kaldırılarak maaşlarının kesilmesi ve ayrıntılı bir soruşturma yürütülmesi çağrısı yaptı.

Bahçeli, bildiri tartışmasına ilişkin görüşlerini de, sıklıkla eleştirdiği Twitter üzerinden yaptı. Bahçeli'nin açıklaması şöyle:

 

"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

İÇİNDE KİMLERİN OLDUĞU TESPİT EDİLMELİ

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir.Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır." (HABER MERKEZİ)