Akıncı'dan Bahçeli'ye tepki: Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir

KKTC'nin eski cumhurbaşkanı Akıncı, kendisini hedef alan MHP lideri Bahçeli’ye yanıt verdi: Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kuzey Kıbrıs'ın eski cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kendisini 'EOKA militanlığına özenmekle' itham eden MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Akıncı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada Bahçeli'yi 'fikir yoksunu' ve 'hakaret ustası' olarak niteledi.

Akıncı, şu ifadeleri kullandı:

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şahsıma yönelik saldırılarını yeni bir boyuta taşıdı. Son günlerde yaptığım açıklamalarda ifade ettiğim görüşlere, yine küfürlü bir dille sataştı. Bu defa şahsım için kullandığı nitelemeler, “Fiili Akel mensubu“, “Uyuyan mason ve komünist“ ve “Eoka militanı“ şeklinde oldu. Bu hezeyanlara ne denir bilemiyorum. Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz. Fakat bir şey daha söz konusu olmayacaktır; Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız. Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir."

Bahçeli 26 Temmuz'da Kıbrıs’la ilgili yaptığı açıklamada Akıncı’yı hedef almıştı. MHP lideri, "Özellikle Kıbrıs Türk devletinin ayak sesini duyan fiili AKEL mensubu, aynı zamanda uyuyan mason ve komünist Mustafa Akıncı’nın istismar ve inkar yüklü beyanatları EOKA militanlığına özendiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, Kıbrıs Türklüğünün eşit egemenliğe dayanan, eşit uluslararası statüsünü tescil edecek tarihi ve stratejik kararını sonuna kadar desteklemektedir" demişti. (DIŞ HABERLER)