AK Partili Mehmet Özhaseki: Alevi vatandaş 'ben Aleviyim' diyemiyordu

AK Partili Özhaseki, "Özgürlük ortamları bizim dönemimizde gelişti. Alevi vatandaş 'Ben Aleviyim' bile diyemiyordu. Şimdi cem evlerine yardımları bizim belediyelerimiz yapıyor" iddiasında bulundu.

Fotoğraf: AA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, özgürlük ortamlarının kendi iktidarları döneminde geliştiğini öne sürerek "Alevi vatandaş 'Ben Aleviyim' bile diyemiyordu. Şimdi bütün cem evlerine yardımları bizim belediyelerimiz yapıyor" dedi.

Mehmet Özhaseki Elazığ Valiliği'ni ziyaret ederek Vali Ömer Toraman ile görüştü.

Ardından AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Özhaseki, İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, şunları söyledi: "Geçmişte sadece başörtülü kardeşlerimizin dramı değil, sadece dindar insanlarımıza yapılan baskılar değil, Kürt vatandaşa da yapılıyordu aynısı, dilini konuşamıyordu kimse. Benim bir arkadaşım var annesi mahkemeye gitmişti, 'Hâkimin Türkçe sorusuna köyde yaşamış 90 yaşındaki annem cevap veremediği için hakarete uğramıştı' dedi. Türküsünü dinleyemiyordu, propagandasını yapamıyordu insanlar. Bu özgürlük ortamları da bizim dönemimizde çok şükür gelişti. Alevi vatandaş 'Ben Aleviyim' bile diyemiyordu. Şimdi bütün cem evlerine yardımları bizim belediyelerimiz yapıyor."

'CUMHURBAŞKANIMIZLA O KADAR ÇOK GÖRÜŞMEK İSTEYEN VAR Kİ'

AA'daki habere göre Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eskiden yurt dışından bir uluslararası kurumun temsilcisi geldiğinde hazır ola geçen bir toplum vardı Türkiye'de, hükümet vardı. IMF'nin bir memuru vardı. Yaşı müsait olanlar bilir, Cottarelli adı, zayıf fırın küreği gibi bir adam. Adam törenlerle karşılanırdı, emir yağdırırdı. 'Emekliye zam yapmayacaksınız', 'Asgari ücreti artırmayın', 'Şunu da şöyle durdurun.'... Niye? Borç veriyor, size emir de veriyor arkasından. Çok şükür onlar da geride kaldı. Bu milletin onurunu Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışında en iyi şekilde temsil ediyor. Şimdi yakinen şahitlik ediyorum. Günde birkaç devlet başkanı arıyor ve bazıları da ertesi güne bırakılıyor. O kadar çok görüşmek isteyen var ki. Sonra yurt dışına gittiği o duruşu dünyalara değiyor. Eskiden giden bizim temsilcilerimizin biraz ezik vaziyette gezdikleri hava tümü gitti. Çok şükür bin bir türlü zorluklarla bunları yaptık ve bir eser siyaseti izliyoruz."

'ŞU TARAF SAĞ MAFYADA, ŞU TARAF SOL MAFYADA' 

"Türkiye Cumhuriyeti'nin son döneminde en büyük projeler kimindir diye bir sorun, hepsinin altında AK Parti var, belediyelerde hepsinin altında yine AK Parti imzası var. Kendi şehrimde bile başladığımda şehrin ortasında bir cadde gider, bu taraf sağ mafyada, şu taraf sol mafyada. 6-7 tane park var kocaman şehirde mafya işgalinde. Belediye iki tane lastik alamazdı çarşıdan. Esnaf fiyat vermez ki, 'Siz paramızı vermezsiniz, bizi boşa oyalamayın' derler. O günleri gördük biz, şehrin yarısından fazlasında gecekondu olurdu. Öyle bir çalışmalar ortaya koyduk ki ayrılırken ben Paris ile yarışacak bir şehir bıraktım, hakkınızı helal edin diyerek ayrıldım. Bütün belediye başkanı arkadaşlarımız da dehşet derecede bu mücadeleyi veriyorlar." (HABER MERKEZİ)