133 genç zehirlenmişti, suçlu: Makarna

Aydın Valiliği, 4 ilçede toplam 133 gencin hastanelik olmasıyla ilgili incelemenin sonucunu açıkladı: Makarnadan zehirlendiler.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aydın'ın Efeler, Çine ve Köşk ilçelerinde taşımalı eğitim gören 106 öğrenci ile Nazilli Belediyespor'un altyapısında futbol oynayan 27 sporcu, 1 Kasım'da mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Aydın Valiliği, 10 gün sonra toplam 133 gencin yedikleri makarnadan etkilendiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Efeler, Çine, Köşk ve Nazilli ilçelerinde öğrenci ve sporcuların tükettikleri yemeklerden ayrı ayrı 3 numune alındığı belirtildi: "Makarnada, hazırlama ve dağıtım sonrası bekleme süresinin uzaması nedeniyle olumsuzluk oluştuğu değerlendirilmektedir. Konu uzmanları tarafından işletmenin üretim ve dağıtım konuları incelenerek gerekli idari tedbirlerin alınması sağlanmıştır. Ayrıca Nazilli ilçesinde yaşanan gıda zehirlenmesi şüphesiyle sporcuların hastaneye kaldırılmasına ilişkin de yemek numunesi alınmış ve analizlerde burada da makarnada olumsuzluk tespit edilmiştir. Olumsuzluğun işletmedeki hijyen koşullarımın uygunsuzluğu sebebiyle olduğu anlaşılmıştır. Konu yargıya intikal ettirilmiştir." (HABER MERKEZİ)