Zeydan Karalar: İnsanların içi umut, heyecan doldu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "İnsanların içi umut, heyecan doldu. Türkiye’de bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, 31 Mart Yerel Seçimleri sonuçlarının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önünde ve Atatürk Caddesi’nde kutlama yapan Adanalılarla buluştu.

Karalar, burada yaptığı konuşmada, "Bu seçim umutları yeşertme seçimi oldu. İnsanların içi umut, heyecan doldu. Türkiye’de bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz" diye seslendi.

Karalar, şunları söyledi:

“Bu başarı çok kuvvetli olduğumuz dönemlerden bile fazla. Bu başarı başka bir şey. Adana’da tarih yazdık ve bu sizin başarınız. Yine yüzde 10’u aşkın fark attık. Bize oy veren her kesime teşekkür ediyorum. Bu durum Adana ittifakının bir göstergesidir. Mevcut ilçe belediyelerine yenilerini ekledik ve belediye meclisinde de rahatladık. Kazanan Adana, kaybeden yok. Demokratik mücadelenin sonunda biz kazandık. Biz bir seçimi kazandık. Ben başarımıza zafer demiyorum, zafer düşmana karşı kazanılır. Siyasi rekabet ettiğimiz kimse bizim düşmanımız değil. Adana’da hep birlikte tarih yazdık. Alacağız dediğimiz ilçelerin tamamını aldık. İşte farkımız bu.

14 Mayıs 2023’te genel seçimi kazanamadık ama bugün kazandığımız seçimle; Cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruluş ayarlarına çevirmek için fırsat yakaladık. Bu seçim umutları yeşertme seçimi oldu. İnsanların içi umut, heyecan doldu. Türkiye’de bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu ülkede sadece Mustafa Kemal’in askeri olunur.”

Etiketler zeydan karalar adana