Zeydan Karalar: Borç batağından hizmet atağına geçtik, şimdi fişek gibi 5 yıla hazırız

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Borç batağından hizmet atağına geçtik, şimdi fişek gibi bir 5 yıla hazırız. Adana yeniden bölgenin incisi, öncüsü ve lideri olacak” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Dönem Projeleri Tanıtım Toplantısı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut’un katılımıyla, ASKİ Spor Salonu’nda yapıldı. 

Toplantıda konuşan Başkan Karalar, şunları kaydetti:

“Borç batağından hizmet atağına geçtik, şimdi fişek gibi 5 yıla hazırız. 3 alt geçit, 5 bulvar yaptık, 321 iş makinesi, 111 otobüs aldık. 3 milyon ton asfalt dökerek, şartları çok daha uygun olmasına rağmen geçmiş döneme kıyasla 3 buçuk kat asfalt döktük, arıtmalar, kreşler, kütüphaneler, kurs merkezleri mahalle merkezleri, yurtlar, su isale hatları yaptık, SCADA ile su kayıp kaçağını önleme konusunda çok önemli adımlar attık, Ulaşım Ana Planı, Göç Ana Planı gerçekleştirdik, asbestli boruları değiştirdik, çok önemli altyapı hizmetleri gerçekleştirdik, aşevi yaptık, üreticimize önemli destekler verdik, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini halkımızla buluşturduk. Kadın Akademisi, Niyet Akademi, Payhane ve kadın kooperatifleri ile kadınlarımıza yönelik önemli merkezleri faaliyete geçirdik, büyük bir coğrafyanın su sorununu çözecek Yedigöze’den Su Getirme Projesi’nin temeli attık.

"ADANA YENİDEN BÖLGENİN İNCİSİ OLACAK"

Yeni Nesil Yeşil Otogar, 8 yeni alt geçit, 4 yeni bulvar, 2. Etap Metro Hattı, yeni tramvay hattı, nostaljik tramvay, 4 köprü, yeni etap bisiklet yolları yapacağız, Adana’yı depreme dirençli bir kent haline getirmek için Afet Koordinasyon Merkezi hayata geçirilecek, Deprem Eylem Planı yapılacak. 480 konutluk ve 900 konutluk iki ayrı bölgede sosyal konutlar inşa edilecek. Ziyapaşa ve Hürriyet Mahallesi ile 2000 Evler’de kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz, yeni arıtmalar yapacağız. Temelini attığımız Yedigöze Barajı’ndan Su Getirme Projesi’ni tamamlayacağız, iki adet spor kampüsü kuracağız, olimpik yüzme havuzu inşa edeceğiz. Yaşlı Yaşam ve Bakım Merkezi açacağız, yeni büyük kütüphaneleri Adana’mıza kazandıracağız. Kreş sayımızı 20’ye çıkaracağız, dünya çapında bir kültür ve sanat merkezini kentimize kazandıracağız, yeni semt merkezleri, ekolojik parklar ve yeni yeşil alanlar yapacağız, 'engelsiz vadi' oluşturacağız. Yeni müzeler, Emekli Yaşam Merkezi, sivil toplum kuruluşlarına yönelik tesis, mezbahane, Canlı Hayvan Satış Merkezi yapacağız, Karataş ve Yumurtalık Sahil Projeleri, Alzheimer Merkezi yapacağız. Bağımlılıkla Mücadale ve Rehabilitasyon Merkezi, Tarım Enstitüsü, Geri Dönüşümcüler ve Nakliyatçılar Sitesi inşa edeceğiz, zor durumdaki öğrencilere ve emekçilere destek vereceğiz. Adana yeniden bölgenin incisi, öncüsü ve lideri olacak.”