Zehra Bayır'ın adli tıp raporu açıklandı

Milas'ta katledilen 18 yaşındaki Zehra Bayır'ın adli tıp raporu belli oldu. Raporda, ölüm nedeninin başına sert cisimle vurulması olduğu belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Madde bağımlısı kardeşinin tedavi masraflarını karşılamak için Konya'dan Muğla'nın Milas ilçesine giderek çalışmaya başlayan ancak parasını istediği için öldürülen 18 yaşındaki Zehra Bayır'ın adli tıp raporu açıklandı.

Şarkıcılık yapan Zehra Bayır, 24 Temmuz'da para meselesi nedeniyle tartıştığı işletme sahiplerince öldürüldü. Zehra Bayır'ın cenazesi 26 Temmuz'da memleketi Konya'da defnedilirken, cinayetle ilgili gözaltına alınan yedi şüpheliden üçü tutuklandı.

İddiaya göre işletme sahipleri, Zehra Bayır'a toplu para vereceğini belirterek bu süre içinde hiç ödeme yapmadı. Kardeşinin tedavisi için Konya'ya gideceğini ve 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ile işletme sahipleri tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle işletme sahipleri, sert bir cisimle Bayır'ın başına vurdu. Darbenin etkisiyle yere düşen Bayır'ı, daha sonra mekanın bahçesindeki havuza attılar.

DHA'nın haberine göre, Muğla Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan raporda, Zehra Bayır'ın ölüm nedeninin başına sert cisimle vurulmasından kaynaklandığı belirtildi. Olay ile ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

AHBAP, KARDEŞİNİN TEDAVİSİNİ ÜSTLENDİ

Zehra Bayır'ın 46 yaşındaki babası Oğuzhan Bayır, madde bağımlısı olduğu belirtilen 16 yaşındaki kızının tedavisinin başladığını belirtti. Bayır, ''Dün beni sanatçı Haluk Levent aradı. 16 yaşındaki kızımın tedavi masraflarını Ahbap hayırseverlerinin karşılayacağını söyledi. Kızım bugün sabah Ankara'da tedavisine başladı. Herkesten Allah razı olsun. Kızımı canice öldürenlerin en ağır cezayı alması içinde hukuki olarak mücadelemizi sürdüreceğiz''dedi. (HABER MERKEZİ)