Zafer Partisi Aksaray İl Teşkilatı istifa etti: Genel Başkanı korumak bir müptezele kaldıysa vay halimize

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, görevden uzaklaştırılan eski İl Gençlik Kolları Başkanı Dağtekin’in genel başkana koruma yapılmasına tepki göstererek il yöneticileriyle istifa etti.

Resul Karaüzüm, basın toplantısıyla istifasını açıkladı.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, toplumun inancıyla alay ettiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan eski İl Gençlik Kolları Başkanı Emrah Dağtekin’in genel başkana yakın koruma yapılmasına tepki göstererek il yöneticileriyle birlikte istifa etti.

Resul Karaüzüm, il yöneticileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında istifasını açıkladı.

ANKA'nın haberine göre Karaüzüm, istifasının gerekçesiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Yaklaşık 6 ay önce çıktığımız bu yolda hep mazlumun yanında zalimin karşısında olmaya çalıştık. Geldiğimiz noktada bir yol ayrımına geldik. Bu yol ayrımı Aksaray’da daha önceden bu masadan benim bilgim dışında densiz ne idüğü belirsiz bir açıklama yapan, benim tarafımdan atanmayan ve yine benim tarafımdan istenmediğini söylediğim daha sonra genel merkez tarafından görevden alınan bir şahıs vardı. Emrah Dağtekin, bu arkadaş burada 2 şeye dil uzattı. Birincisi toplumun inanç yapısına, yani Allah inancına, ikincisi Türk milletinin ortak değeri olan Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzattı. Ben her şeyden önce, siyasetten önce şahsiyeti olan bir adamım ve ekibimle yola çıktık. Evet, ani bir karar oldu. Fakat kararımdan dolayı pişman değilim.

'MİLLETİN İNANCIYLA DALGA GEÇENLERE KALMIŞSA VAY HALİMİZE'

Bu arkadaşı Aksaray tanır. Ben Aksaray’da yaşıyorum. Aksaray halkının yüzüne bakıyorum. Aksaray’dan sorumluyum. Şimdi bu arkadaşın geçmişi bellidir. Biz bu arkadaşa benim meselem şahıslar değil, şahsi bir meselemde yok olamazda. Zaten benim için bir sinek vızıltısı ama şunu söylemeye çalışıyorum. Demek istediğim burada 2 ay önce görevden alınan kişinin tekrar Zafer Partisi Genel Başkanı’nın yakın koruması olması ve kongremizin canlı yayınlanmasından sonra Aksaray’da bununla ilgili bana bir sürü tepki geliyor. Bir il başkanı gözden çıkarılmış neden? Böyle bir durum var. 2 sana rağmen oluyor. 3 yani bu arkadaş bir disiplin içerisinde çalışacaktı, il disiplini içerisinde çalışmadı. Biz kendisine düzgün bir hayat yaşaması için fırsat verdik. Ama bu müptezel benim verdiğim parayla aldığı otobüs bileti ile gidip arkamdan operasyon çekmeye kalkmışlar. Eğer Zafer Partisi Genel Başkanı’nı korumak bunlara kalmışsa bu kendisine Tengrici diyenlere toplumun, milletin inancıyla dalga geçenlere kalmışsa vay halimize.

'AKSARAY'DAKİ TEPKİ DEDİĞİN NEDİR?'

Ben bu konuyu her platformda partinin her kademesinde dile getirmeye çalıştım. Genel başkan yardımcılarına, genel sekretere ve genel başkanın kendisine bunu izah etmeye çalıştım. Genel Başkan ‘bu benim şahsi takdirimdir’ demiştir. Ben bu konuyla ilgili Aksaray’da tepki olduğunu söylediğimde de ‘Aksaray’daki tepki dediğin nedir? 2 tane gazeteci’ demiştir. Ben de bunun karşısında acziyet gösterecek hem toplumun önünde dik duruşumu bozacak, Resul Karaüzüm olarak boyun eğecek, koltuk uğruna çıkar uğruna makam mevki uğruna duruşunu bozacak bir adam değilim. Siyasetle var olmadım.” (HABER MERKEZİ)