Yüz yüze eğitime geçişte ikinci aşama bugün başladı

Pandemi devam ederken ilkokul 2, 3, 4. sınıflar ile 8. ve 12. sınıflar bugün okula başladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Korona virüsü salgını sürerken bugün, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

Bu dönemde okullarda yoklama alınmayacak ve devam zorunluluğu bulunmayacak. Okul öncesi eğitim haftada beş gün, diğer sınıflar ise haftada iki gün okullara gidecek.

İlkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12'nci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında da dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

Ayrıca okulların açılması nedeniyle bugün İstanbul'da ulaşım 8 saat süreyle ücretsiz olacak. (HABER MERKEZİ)