Yunanistan'da öldürülen altı gencin son fotoğrafı ortaya çıktı

Atina'da altı Türk'ün öldürüldüğü saldırı Avrupa basınında geniş yer aldı. Bir motosiklet ve otomobille gelen saldırganların öldürdüğü altı kişiden beşinin üzerinde sahte Fransız pasaportu bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yunanistan'ın Loutsa bölgesinde dün akşam saatlerinde altı Türkiye vatandaşı uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Yunan polisi, saldırının organize suç örgütleri arasındaki bir anlaşmazlıkla bağlantılı olabileceği olasılığı üzerinde duruyor.

Dünya basınının da yakından takip ettiği olayda yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre öldürülen 6 kişiden 5'inin üzerinde sahte Fransa pasaportu bulunurken, saldırıdan 10 dakika önce telefonlarına 'bulunduğunuz yerden kaçın' mesajı gönderilmiş.

Yunan polisinin yaptığı çalışmada, henüz olay anına ait kamera kaydı bulunmadığı, ancak silah seslerinin duyulduğu bir görüntüye ulaşıldığı belirtildi. Olay yerinde 25'e yakın boş kovan da bulundu.

BARIŞ BOYUN'UN ADAMLARI

Ölenlerden üçünün, kırmızı bültenle aranan İtalya'daki suç örgütü elebaşı Barış Boyun'un adamları olduğu belirtildi. Edinilen bilgilere göre şüphelilerin suç kayıtları arasında Boyun'un liderliğini yaptığı suç örgütüne üye olmak da var ve bu suçtan da aranma kararları bulunuyor.

Öldürülen isimlerden beşinin kimliğinin Türk emniyet birimlerince de belirlendiği öğrenildi. Buna göre o isimler, Abdurrahman T. (22), Burak T. (23), Ozan Kağan T. (24), Dorukhan Ersu B. (31) ve Ömer K. (24). Bu kişilerin 91 suç, 33 aranma kaydı olduğu öğrenildi. Suç kayıtları arasında cinayet, yaralama, silah kanuna muhalefet, hırsızlık gibi suçların yer aldığı belirtildi.ŞÜPHELİNİN ÇANTASINDA BOŞ KOVAN YAKALANDI

Yunan polisinin olayla ilgili yaptığı çalışmada, öldürülen kişilerin cep telefonlarının da incelendiği öğrenildi. İddiaya göre, telefonlardaki mesajların birinde "Bulunduğunuz yer deşifre oldu. Çabuk kaçın" ifadesi var.

İnfazın da bu mesajdan 10 dakika sonra yaşandığı iddia edildi. Olayla ilgili Atina Havalimanı’nda bir kişi yakalandı. Yakalanan şüphelinin Süleyman D. (32) olduğu belirtildi. "Sahte Portekiz pasaportu" bulunan şüphelinin çantasında “boş kovan” olduğu öğrenildi.

Çeteler arasındaki çatışma sosyal medyada da yer alırken, karşı grupların birbirlerini tehdit ettikleri görüntülere de rastlanıldı. Ayrıca öldürülen Oğuz Kaan T'nin saldırı öncesi paylaştığı bir fotoğrafta, ölen beş kişinin yer aldığı görülüyor.

Fotoğraf çekilen yerin ise Yunanistan’da kiralanan bir evin bahçesi olduğu belirtiliyor. Fotoğraftaki bir kişinin ismi ise netleştirilemedi. (HABER MERKEZİ)