YouTube'un konuşmasını engellediği Fahrettin Altun: Çifte standart, riyakarlık

YouTube Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'un 'Şehit Diplomatlar Sergisi'ndeki konuşmasının videosunu 'nefret suçu' gerekçesiyle engelledi. Altun "Bu çifte standarttır, bu riyakarlıktır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Los Angeles ve İstanbul Sirkeci Garı'nda açılan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'nde yaptığı konuşmanın YouTube tarafından sansürlendiğini duyurdu. Twitter'dan videoyu yayınlayan Altun, YouTube'a tepki gösterdi. "Sözüm ona bu konuşma, nefret söylemi içeriyormuş" diyen Altun, "Bu çifte standarttır, bu riyakarlıktır" ifadelerini kullandı. Fahrettin Altun'un konuya ilişkin tweetleri şöyle: 

"Üzülerek belirtmek istiyorum ki, Şehit Diplomatlar Sergisinde yaptığım şu konuşma YouTube tarafından sansürlendi. Sözüm ona bu konuşma, nefret söylemi içeriyormuş. Lütfen kulak verin ve siz karar verin. Bu çifte standarttır, bu riyakarlıktır.

İslam’a ve Müslümanlara yönelik nefret söylemlerini görmezden gelen, terör örgütlerinin kara propagandalarına kolaylıkla alan açan YouTube, Türk diplomatlarımızı şehit eden katil teröristlerle ilgili söylediklerimizin nefret suçu! sayıyor.

Hoşunuza gitsin ya da gitmesin, her fırsatta terörün dili, dini, ırkı olmadığını söyleyeceğiz. Bir kere daha gördük ki her alanda olduğu gibi medya ve iletişim alanında da yerli ve milli platformlara ihtiyacımız var. Yaşasın Hakikat!" (HABER MERKEZİ)