Yine İzmir: Taksiciyi darp eden şüpheli aranıyor

Ay başında Üşümesin diye aracına aldığı 'müşteri'nin vurduğu taksici Oğuz Erge'nin hayatını kaybetmesinin ardından yine İzmir'de bir taksici saldırıya uğradı. Polis şüpheliyi arıyor.

Fotoğraf: DHA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  İzmir'de aracına aldığı müşterinin yakınının darp ettiği taksici, şüpheli hakkında şikayetçi oldu.

AA'nın aktardığına göre önceki gece taksi şoförü Kaya Özer'in aracına bir kadın yolcu bindi. Kısa bir süre sonra bir erkeğin aracın arkasından "dur" diyerek bağırması üzerine taksi şoförü aracı durdurdu.

Koşarak gelip aracın kapısını açan kişi, şoföre tekme ve yumruklarla saldırdı. Şüpheli saldırdıktan sonra araçtaki kadın ile olay yerinden uzaklaştı.

Polis merkezine giderek şikayetçi olan şoför, ifadesinde şunları söyledi: "Kadın şahsı aracıma aldım. Bu sırada arkamdan tanımadığım bir erkek şahıs 'dur' diye bağırınca kadına sordum ancak 'durma devam et' dedi. Yaklaşık 100 metre gittikten sonra kadın 'dur' dedi. Ben de 'dur' diye bağıran kişinin arkamızdan geldiğini ve bize saldırabileceğini söyledim. Ancak kadının ısrarı üzerine durdum. Aracın şoför kapısını açan kişi tekme ve yumrukla saldırıp beni darp etti. Daha sonra aracımın kaput kısmına ve sağ ayna kısmına tekme atmaya başladı. Sağ aynam kırıldı ve aracımın kaputunda göçük oluştu. Bu şahıs daha sonra oradan kadınla birlikte uzaklaştı. Darp raporu aldım. Şahıstan şikayetçiyim."

Olay anları taksi içi kamerasına yansıdı. Polis, kimliğini tespit ettiği şüpheliyi arıyor.

(HABER MERKEZİ)