Yeşim Salkım, Zafer Partisi'ne katıldı

Zafer Partisi'ne katılan şarkıcı Yeşim Salkım, Ümit Özdağ ile fotoğrafını paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şarkıcı ve oyuncu Yeşim Salkım, Zafer Partisi'ne katıldığını duyurdu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile poz veren Yeşim Salkım o kareyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Salkım paylaşımına "Sayın Başkanımızla pazar kahvaltısı" notunu düştü.

Yeşim Salkım, geçen sene katıldığı ve Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programında  "Hangi partiyi ya da lideri destekliyorsunuz?" sorusuna "Meral Akşener'i kadın olduğu için yakın buluyor ve destekliyorum ama onun haricinde yok" yanıtını vermişti.

Salkım, "Bizim ülkemizde son zamanlarda siyaset yapanı göremiyorum. Ya politika yapıyorlar ya kavga ediyorlar. TikTok videosu çekerek Z Kuşağı ile iletişim kuramaz siyasetçiler. Şu andaki kuşakla hiçbir siyasetçi iletişim kuramaz çünkü ele avuca sığan bir kuşak değil. Ben mesela babamın bile sözü dinlemezdim. Beni yönetecek olanlar, babamın bile dinlemediğim sözünü dinleyeceğimi sanıyorlarsa yanılıyorlar" şeklinde konuşmuştu.

CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN YARGILANDI

Yeşim Salkım, nisan ayında Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmış ve beraat etmişti.

Salkım, "Bana cumhurbaşkanına hakaretten dosya açılmıştı. Bugün sayın savcımız ve hakim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim. Gereksiz bir şekilde adliyeleri böyle oyalamanın anlamı yok. Bize geçmiş olsun, davayı açanlara da artık ne diyeyim... Yine haklıyım, yine haklıyım" ifadelerini kullandı.

Yeşim Salkım'ın 'Cumhurbaşkanı'na alenen hakaret' suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu. (HABER MERKEZİ)