Yeniden Refah Partisi'nden İYİ Parti'ye 'Bahçeli' esprisi: Partiyi o yönetmiyor mu?

Yeniden Refah Partili Mehmet Fatih Uğurlu'nun espriyle “Başkanım, Meral Hanım'ı tekrar seçecek misiniz?” sorusuna İYİ Partili Ayşe Sucu, “Meral Hanım aday olmadı biliyorsunuz” diyerek cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yeniden Refah Partisi'nde (YRP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Uğurlu, STK ile İlişkiler Başkan Yardımcısı Seçim Aydın, Kadın Kolları'ndan Kevser Vural Yıldız ve Ayşegül Kapukaya'dan oluşan bir heyet, bayramlaşmak amacıyla gelen siyasi parti heyetlerini ağırladı.

İYİ Parti heyetinin ziyaretinde Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu, “İYİ Parti ailesi olarak tüm camianızın, başta sayın Genel Başkanınız olmak üzere bayramınızı kutluyoruz” dedi.

Yeniden Refah Partili Uğurlu'nun espriyle “Başkanım, Meral Hanım'ı tekrar seçecek misiniz?” sorusuna Sucu, “Meral Hanım aday olmadı biliyorsunuz” yanıtını verdi. Uğurlu sözlerine espriyle devam ederek, “Ama Sayın Bahçeli ‘Partinin başına geç’ dedi. Devleti Bahçeli yönetmiyor mu? Emir buyurdu, ne yapacaksınız? Tayyip Bey’e 'gitme' diyor. Talimatı hep Devlet Bey veriyor” ifadelerini kullandı.

Sucu ise “Ben partilerin iç işlerine karışılmasını doğru bulmam. Her parti kendi demokratik yapısı içerisinde ne olması gerekiyorsa yapacaktır. Dolayısıyla diğer partilerin bir parti üzerinde ne hükümranlığı olabilir ne de söz hakkı olabilir” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)