Yeni Zelandalı vekil doğum için hastaneye bisikletle gitti

Yeni Zelanda'da Yeşiller Partili milletvekili Julie Anne Genter, doğum yapmak için hastaneye bisikletle gitti. Genter'in bu sırada doğum sancılarının başlamış olduğu belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yeni Zelanda, doğum yapmaya bisikletle giden milletvekili Julie Anne Genter'ı konuşuyor. İlk doğumuna da aynı şekilde gittiği belirtilen Yeşiller Partili vekil, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

'PEDAL ÇEVİRMEYİ PLANLAMIYORDUM AMA...'

Genter, Facebook hesabından yaptığı açıklamada hastaneye bisikletle giderken çekilen bir fotoğrafını paylaşarak, o sırada doğum sancılarının başlamış olduğunu belirtti. Bir saat içinde doğum yaptığını anlatan Yeni Zelandalı siyasetçi, "Büyük haber! Bu sabah saat 03.04'te ailemizin en yeni üyesini karşıladık. Doğum sancısı çekerken pedal çevirmeyi pek planlamıyordum ama olaylar öyle gelişti" dedi.

'YOLA ÇIKTIĞIMIZDA SANCILAR KÖTÜ DEĞİLDİ'

Genter, "Sancıların saat 02.00'da hastaneye gitmek için çıktığımızda o kadar kötü değildi. Fakat 10 dakika içinde oraya ulaştığımızda, 2-3 dakika arayla geliyorlardı ve yoğunluğu artmıştı" ifadelerini kullandı.

YEŞİLLER'İN ULAŞIM SÖZCÜSÜ 

Yeşiller Partisi'nin ulaşım meseleleri konusundaki sözcüsü olan ve Facebook profilinde "Bisikletime bayılıyorum" yazan Genter, 2018 yılındaki ilk doğumuna da bisikletle gitmişti. 

5 milyon nüfuslu Yeni Zelanda, gösterişten kaçınan siyasetçileriyle tanınıyor. Başbakan Jacinda Ardern de, görev başındayken doğum iznine ayrılmış, bebeğini üç aylıkken emzirebilmek için bir Birleşmiş Milletler toplantısına götürmüştü. (DIŞ HABERLER)