Yeni Şafak, faiz kararı üzerine Naci Ağbal'ı hedefe koydu

Yeni Şafak gazetesi, Merkez Bankası'nın faiz artırımı kararına "Bu operasyonu kim adına çektiniz" manşetiyle tepki gösterdi. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın fotoğrafıyla yayınlanan manşette "Merkez Bankası’nın Türkiye’nin büyümesini frenleyecek bu operasyonu kim veya kimler adına ve hangi amaçla çektiği merak ediliyor" denildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İktidara yakın Yeni Şafak gazetesi, Merkez Bankası (MB) Para Politikası Kurulu'nun politika faizinde artış kararını "Türkiye'ye operasyon" olarak niteledi ve MB Başkanı Naci Ağbal'ı hedef aldı.

MB'nin yüzde 17 olan politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 19'a çıkartması kararını "Bu operasyonu kim adına çektiniz" başlığıyla manşetine taşıyan gazete, Naci Ağbal'ın fotoğrafının yer aldığı haberde şöyle dedi:

"Dünya, ekonomideki faiz etkisini azaltmaya çalışırken Türkiye’de Merkez Bankası, 83 milyonun sesine kulak tıkayarak faizi yüzde 17’den yüzde 19’a çıkardı. Piyasa beklentisinin bile üzerinde yapılan 200 baz puanlık müdahale, ekonomik gerekçelerle izah edilemeyen bir faiz artışı oldu. Merkez Bankası’nın Türkiye’nin büyümesini frenleyecek bu operasyonu kim veya kimler adına ve hangi amaçla çektiği merak ediliyor." (HABER MERKEZİ)