Yeni otobüslerin rengi ve tasarımı için Ankaralılara 'Söz hakkı'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 8 yıl sonra alınan 301 yeni otobüsün tasarımı ve rengine Ankaralıların karar vereceğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2013 yılından sonra ilk kez alınacak 301 yeni otobüsün koltuk ve dış giydirme tasarımıyla renklerinin Ankaralılar tarafından düzenlenecek anketle belirleneceğini açıkladı.

Başkent Mobil uygulaması üzerinden düzenlenen anketle Ankaralılar akıllı cep telefonlarından ‘Söz Hakkı’ butonunu kullanarak, 6 Haziran tarihine kadar yeni otobüslerin renk ve tasarımlarını oylayabilecek.

KÖRÜKLÜ VE SOLO OTOBÜSLER İÇİN FARKLI TASARIMLAR BULUNUYOR

8 yıl sonra Ankara’da ilk kez alınan 301 yeni otobüs için firmalarla yapılan sözleşme imza törenine katılan Yavaş, “Dış giydirme tasarımlarının son halini hemşehrilerimizle birlikte belirleyeceğiz. Tasarımlar ankete açılacak ve Ankaralılar olarak otobüslerimizin rengine, tasarımlarına birlikte karar vereceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Ankete katılmak isteyenler, 6 Haziran Pazar günü saat 20.00’a kadar Başkent Mobil uygulamasında yer alan ‘Söz Hakkı’ butonuna tıklayarak ve sadece bir kez profil bilgilerini doldurarak beğendikleri tasarımlara oy verebilecek. Yapılacak oylama sonucunda en çok oy alan renk ve tasarımlar, 6 Haziran’dan sonra kamuoyu ile paylaşılacak. Başkentlilerin seçeceği renk ve tasarımdaki otobüsler aşama aşama teslim alındıktan sonra hizmet vermeye başlayacak. (DUVAR)