Yeni Akit, Metallica'da 'ölüm tehdidi' buldu

Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan Melih Bulu'nun da dinlediğini söylediği Metallica, protestolarda çalınınca Yeni Akit grubun şarkı sözünde 'ölüm tehdidi' buldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilerin Melih Bulu'nun rektör atanmasına karşı yaptıkları protesto gösterileri hakkında karalayıcı haberler yapan Yeni Akit gazetesinin son iddiası, Metallica'nın "Master Of Puppets" şarkısında 'ölüm tehdidi' bulmak oldu.

Bulu'nun rektör atanmasının ardından yaptığı, "Ben de Metallica dinliyorum" açıklaması üzerine öğrenciler üniversite içindeki protestolarda dünyaca ünlü heavy metal grubunun "Master Of Puppets" (Kuklaların Efendisi) şarkısını çalmıştı.

 

Bu olayla ilgili olarak Yeni Akit, "Provokatörler neden bu şarkıyı seçti? Boğaziçililerin söylediği Metallica şarkısında kan donduran detay!" şeklinde bir içerik yayınladı: "Master Of Puppets şarkısının satır aralarında geçen ifadeler, söz konusu şarkının provokatörler tarafından kasıtlı olarak mı seçildiği sorusunu akıllara getirdi. Metallica'nın Master Of Puppets şarkısında kan donduran ifadeler yer alıyor." 

Gazeteye göre 'kan donduran' ve 'sapkın' ifadeler şarkıda geçen "Veins that pump with fear, sucking darkest clear... / you're dedicated to how I'm killing you / Korku kol geziyor damarlarımda, sonunu hazırlıyor senin.... / kendini seni nasıl öldürdüğüme adamışsın" sözleriydi. Gazete bu sözlerin, "açık bir ölüm tehdidi olduğunu" öne sürdü.