Yeneroğlu'ndan Bahçeli'ye tepki: Yarın TBMM de kapatılsın der

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması çağrısına tepki gösteren DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, "Yarın öbür gün TBMM de kapatılsın dememesi için hiçbir sebep yok" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin iktidardan bir nebze de olsa bağımsız kalabilmeyi başardığını ve bu nedenle hedef haline geldiğini söyledi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Yeneroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Anayasa Mahkemesi de kapatılsın" çıkışına tepki göstererek şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanı ve Sayın Bahçeli Anayasa Mahkemesi’ni kapatmayı ya da yetkilerini tırpanlamayı zaten birkaç aydır açık açık söylüyorlar. Dün Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin kapatılmasına ilişkin iddianameyi eksik bularak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na iade etmesi Mahkeme’nin hedefe konulmasına sebep oldu. Karara tepki gösteren Sayın Bahçeli 'HDP’nin kapatılması kadar Anayasa Mahkemesi’nin de kapatılması ertelenemez bir hedef olmalıdır' şeklinde bir beyanatta bulunarak hukuku ve demokrasiyi hedef aldıklarını açıktan dile getirdi. Sayın Bahçeli’nin bu açıklamaları demokratik bir siyasi parti liderinin hareketini değil adeta Anayasal düzeni ortadan kaldırmak için yemin etmiş bir hareketi hatırlatmaktadır. Her ne kadar hukuk tanımaz tavırlar ile Anayasa Mahkemesi kaldırılsın nidaları atılsa da Anayasa Mahkemesi hukuk devletimizin ayakta kalan son direklerinden birisidir. Bu anlayışın yarın öbür gün Türkiye Büyük Millet Meclisi de kapatılsın dememesi için hiçbir sebep yok."

'KOCA'NIN BİRÇOK ŞEYİ İÇİNE ATTIĞI YÜZ HATLARINDAN ANLAŞILIYOR'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı da eleştiren Yeneroğlu, "Sayın Sağlık Bakanı'nın yaptığı açıklamada aslında söylemediği birçok şeyi içine attığını yüz hatlarından çok açık bir şekilde görüyoruz. Yani artık utanacak bir noktaya fazlasıyla geldiğini herkes herhalde kendi demeçlerinden hissediyordur" dedi. (ANKA)