Yarkadaş: Berat Albayrak'ın teyze oğlu bakan danışmanı oldu

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın teyzesinin oğlu Bedirhan Bayka'nın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Akif Ersoy'un danışmanı olduğunu öne süren CHP'li Barış Yarkadaş "Bakalım Bayka hangi üstün yetenekleri ile bakanlığa hizmet verecek?" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın teyzesinin oğlu Bedirhan Bayka'ya Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda görev verildiğini iddia etti.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bedirhan Bayka'nın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Akif Ersoy'un danışmanı olduğunu yazdı. Yarkadaş, Twitter hesabından şunları yazdı:

"MHP destekli AKP'nin Kültür Bakanlığı, bazı korolardaki Türk ibaresini çıkarttı. "Birleştirme" adı altında yapılan uygulamada, Halk Dansları Topluluğu'nun da Ankara'dan İstanbul'a taşınmasına karar verildi. Bir gelenek daha yok ediliyor ve HDT ticarileştirilmek için taşınıyor. Bu arada, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndaki kadrolaşma da tam gaz sürüyor. Son atama Berat Albayrak'ın teyzesinin oğlu Bedirhan Bayka için yapıldı. Bayka, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un danışmanı oldu. Bakalım Bayka hangi üstün yetenekleri ile bakanlığa hizmet verecek?" (HABER MERKEZİ)