Yarkadaş: Akşener Yavaş'a 'Adaylık düşünüyorsanız çıkın biz de sizi destekleyelim' dedi

Gazeteci Barış Yarkadaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a "Adaylık düşünüyorsanız çıkın biz de sizi destekleyelim” dediğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci ve eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Millet İttifakı'ndaki cumhurbaşkanı adaylığı konusuna dair bir iddia paylaştı. Yarkadaş "Meral Hanım, Mansur Bey’e ‘Adaylık düşünüyorsanız çıkın biz de sizi destekleyelim’ diyor” dedi.

TV100’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Taksim Meydanı’ programında konuşan Yarkadaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ilişkin dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Yarkadaş şöyle konuştu: “İYİ Partililerden edindiğim bilgiye göre Meral Hanım ve Mansur Yavaş geçtiğimiz günlerde dar bir grupla oturup konuştular ve iddiaya göre Meral Hanım, Mansur Bey’e ‘Adaylık düşünüyorsanız çıkın biz de sizi destekleyelim’ diyor. Mansur Bey, Meral Hanım'ın bu sözlerinden sonra bir 10 saniye susuyor, herhangi bir cevap vermiyor, herhangi bir yorum yapmıyor.” (HABER MERKEZİ)