'Yalan Rüzgarı' oyuncusu Michael Tylo öldü

Pembe dizi oyuncusu Michael Tylo, 73 yaşında öldü. Oyuncunun ölümü, Güzel Sanatlar Bölümü’nde öğretim görevlisi olduğu Nevada Üniversitesi tarafından duyuruldu. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - "Genç ve Huzursuz", "Yol Gösterici Işık", "Yalan Rüzgarı" gibi pembe dizilerde aldığı rollerle tanınan oyuncu Michael Tylo, salı günü öldü. 73 yaşındaki Tylo'nun ölüm nedeni açıklanmadı. 

Oyuncunun ölümü, Güzel Sanatlar Bölümü’nde öğretim görevlisi olduğu Nevada Üniversitesi tarafından duyuruldu. Dekan Nancy Uscher tarafından yapılan açıklamada, “Örnek bir arkadaş, meslektaş, öğretmen ve sanatçıydı. Çok seçkin ve zengin bir kariyere sahipti, ancak başarıları konusunda alçakgönüllüydü. Ailesini çok sevdi ve mutlu bir hayat yaşadı ama bizi çok erken terk etti. Onu çok özleyeceğiz ancak Michael'ın üniversitemize ve dünyaya kattığı her şey için derin bir minnettarlık duyuyoruz” denildi. 

1980’lerde televizyona "Another World" dizisiyle adım atan Tylo, daha sonra televizyon dünyasının en popüler dizilerinden olan "Yol Gösterici Işık", "All My Children", "Genç ve Huzursuz", "The Bold and the Beautiful" ve "General Hospital" da yer aldı.

Tylo, 2003 yılından beri Nevada Üniversitesi'nde tiyatro ve film oyunculuğu üzerine ders veriyordu. (AjansBizim)