Veyis Ateş savunma vermek yerine istifa etti

Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euroluk rüşvet istemekle suçlanan Veyis Ateş, Habertürk TV'den ayrıldı. Ateş'in, "Savunma vermek yerine istifa etmeyi tercih ediyorum" dediği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sedat Peker'in iddiaları sonrasında Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro rüşvet istemekle suçlanan Veyis Ateş, Habertürk TV'deki görevinden resmen istifa etti. Ateş'in, savunma vermek yerine istifa etmeyi tercih ettiği belirtildi.

KENAN TEKDAĞ AÇIKLADI

Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Biraz önce Veyis Ateş aradı. ‘Daha fazla tartışmaların odağına girmemek ve yıpranmamak açısından savunma vermek yerine istifa etmeyi tercih ediyorum’ dedi.”

İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Ciner Medya Grubu, hafta başında Veyis Ateş’ten savunmasını istemişti. Tekdağ ise Ateş’in savunma yerine sunduğu istifasının kabul edildiğini açıkladı.

HALK TV CANLI YAYININA KATILACAK

Öte yandan, Ateş'in yarın Halk TV’de soruları cevaplayacağı açıklandı. Kendisi de Habertürk TV'nin eski yöneticilerinden biri olan Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Veyis Ateş'in "Hakkındaki iddiaları konuştuklarında 'açık açık sorun, açık açık konuşacağım' dediğini" duyurdu. Yayın yarın saat 20.00’de yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI, 45 MİLYON DOLAR VE 10 MİLYON EURO İDDİALARI

Veyis Ateş hakkındaki tartışma ilk olarak, Sedat Peker'in iddialarıyla başlamıştı. Peker, Ateş'in Korkmaz’a ait Bodrum Paramount Otel’de ücretsiz kaldığını iddia etmiş, Sağlık Bakanlığı'nda yaşanan bir olay için de 'parayı sen aldın' diye Ateş'i itham etmişti. Peker Ateş'i daha sonrasında da, hem Sezgin Baran Korkmaz'ın 45 milyon dolarına 'İçişleri Bakanlığı tarafından çöküldüğünü' iddia ettiği olayda, hem de Korkmaz'ın 'oteline çökülmesi' konusunda 'aracılık yapmakla' itham etmişti.

Bu iddiaların ardından, Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz ile 12 dakikalık bir konuşma yaptığı, bu konuşmanın bir noktasında da  "Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün…” diyerek bu 'işi halletme' karşılığında 10 milyon euro istediği ortaya çıkmıştı. Ses kaydını ilk olarak Habertürk yazarı Fatih Altaylı kaleme almış, ertesi gün de kaydı önceden dinlediği belirtilen bir diğer Habertürk yazarı Sevilay Yılman ayrıntıları yazmıştı. (HABER MERKEZİ)