Vergi ödeme süresi yine uzatıldı

Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri, 31 Mayıs Pazartesi gününe kadar uzatıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 'tam kapanma' süreci gerekçeyle, vergi ödeme süresini yeniden düzenledi. 2021 yılının birinci geçici vergi dönemine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruda; bakanlığa iletilen talepler ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 17 Mayıs gün sonuna kadar verilmesi gereken 2021 yılı birinci geçici vergi dönemine (ocak-şubat-mart) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

KİMLERİ KAPSIYOR?

Söz konusu uzatma, ilgili geçici vergi dönemi itibarıyla beyanname verme tarihi 17 Mayıs günü sonu olan özel hesap dönemine tabi mükellefleri de kapsıyor.

Daha önce de vergi borçlarının ödeme süresi iki kez uzatılmıştı. (EKONOMİ SERVİSİ)