Veliler dikkat: Çocuğunuz okulda ölüm 'oyunu' oynuyor olabilir

İstanbul'daki bir okulda öğrencilerin kendi aralarında oynadıkları bir 'oyun' gündem oldu. Paylaşılan bir görüntüde boğazı sıkılan çocuk nefessiz kalıp bayıldı.

Fotoğraf: Sosyal medya
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kimi zaman başta TiKTok olmak üzere sosyal medya platformlarında yayılan tehlikeli akımlara katılan gençler bu kez 'boğaz sıkma' oyununa merak saldı. Gençler korkunç oyunu oynadıkları sırada bir de kameraya kaydetti. Boğazı sıkılan çocuk hastanelik oldu.

İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki bir ortaokulda kaydedildiği belirtilen görüntülerde çocuklar boğaz sıkma oyunu oynarken görüntülendi. Sınıfta bir çocuk, arkadan arkadaşının boğazına sarılıp nefessiz bırakana kadar sıktı. Boğazı sıkılan çocuk kısa süre sonra nefessiz kalarak yere yığıldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde boğazı sıkılan çocuğun son yapılan müdahaleyle kurtarıldığı belirtildi.

Görüntüleri sosyal medyada paylaşan "İstanbul'da Havadis" sayfası, çocuğun hastanede tedavi altına alındığını, elmacık kemiğinin kırıldığını aktardı.

Oyunun amacı ise ölüme neden olabiliyor. Buna göre boğazı sıkılan çocuk nefessiz kalması durumunda masaya elini vuruyor, boğazını sıkan çocuk ise onu bırakıyor.

Caption

(HABER MERKEZİ)

Etiketler öğrenci oyun okul