Vedat Bilgin: Hayat pahalılığını kısa sürede yenmemiz lazım

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, “Pandeminin getirdiği sorunları, enflasyonu, hayat pahalılığını kısa sürede yenmemiz lazım ve yeneceğiz. 2023'e güçlü bir şekilde giriş yapacağız” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Aksaray'da, Vali Hamza Aydoğdu'yu ziyaret etti. Daha sonra Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'i ziyaret eden Bilgin, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen'e ziyarette bulunan Bakan Bilgin, daha sonra valilik tarafından Hırkatol köyünde düzenlenen halk iftarına katıldı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, iftarda konuşma yapan Bilgin, “Allah'ın ömür boyu bu topraklarda Türk ve Müslüman olarak yaşamayı kendilerine nasip etmesini” diledi ve “Bu duygularımızın gerçekleşeceğine inancımız sonsuzdur. Türkiye büyük bir ülkedir. Bu ülkede bağımsız ve özgür yaşamak ancak güçlü ve onurlu bir devletle mümkündür” ifadelerini kullandı.

Bilgin, “Türkiye'nin son 20 yılda demokratikleşme yolunda ileriye doğru adımlar attığını ve kalkınmasını hızlandırdığını, kişi başına düşen milli gelirde 3 bin dolardan bugün 10 bin dolarlara çıkan bir ülke haline geldiğini” söyledi.

“Bunlar tesadüfi değildir” diyen Bilgin, “Önümüzde 2023 var. 100'üncü yılını kutlayacağımız Cumhuriyet'e güçlü bir şekilde girmek mecburiyetindeyiz. Onun için pandeminin getirdiği sorunları, enflasyonu, hayat pahalılığını bunları kısa sürede yenmemiz lazım ve yeneceğiz. Oradan 2023'e güçlü bir şekilde giriş yapacağız. Cumhuriyet'in 100. yılını, güçlü ve büyük Türkiye olma yolunda yeni bir dönemeç ve başlangıç yapacağız” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)