Van'da askeri cisim patladı: 12 yaşındaki çocuk ağır yaralı

Başkale ilçesine bağlı Kiratî mahallesinde askeri cismin patlaması sonucu, 12 yaşındaki H.E. ağır yaralandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kiratî mahallesinde askeri cismin patlaması sonucu, 12 yaşındaki H.E., ağır yaralandı. H.E. kaldırıldığı hastanede tedavi altına aldı.

Olay bu sabah saatlerinde ilçenin İran sınırında bulanan Kiratî mahallesinde yaşandı. Koyunlarını otlatmak için sınır hattındaki meraya götüren H.E., burada askeri cismin patlaması sonucu ağır yaralandı. Askeri alana kısa bir mesafede yaşanan patlamanın ardından H.E., yurttaşlar tarafından Başkale Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından H.E. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ne sevk edildi. 

'OĞLUMUN DURUMU ÇOK AĞIR'

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, H.E.'nin babası Hanifi Eryılmaz, çocuğunun bir bileğinin koptuğunu, sağ bacak ve yüzünde ağır yaraların olduğunu belirtti. Oğlunun uzun bir süre yaralı bir şekilde tarlada kaldığını söyleyen Eryılmaz, “Bu olay, askeri kışlanın yanı başında yaşanmasına rağmen kimse müdahale etmemiş. Oğlumun durumu şu an çok ağır” dedi. (HABER MERKEZİ)
 
 

Etiketler Çocuk hastane van