Uzman Çavuş Musa Orhan'ın tutuklanma talebi yine reddedildi

İntihara sürüklenen İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan eski Uzman Çavuş Musa Orhan'ın davasına devam edildi. Musa Orhan yine konuşmama hakkını kullandı. Mahkeme, Musa Orhan'ın tutuklanması talebini bir kez daha reddetti.

Google Haberlere Abone ol

SİİRT - İntihara sürüklenen İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Uzman Çavuş Musa Orhan'ın ikinci duruşması Siirt 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmayı takip etmek isteyen gazeteciler, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla adliye içine alınmadı. Aynı talimat doğrultusunda HDP Kadın Meclisi üyeleri ve TJA aktivistleri de adliyeye giremedi.

Sanık Orhan ve avukatlarının Ankara'dan SEGBİS ile katıldığı duruşmada Orhan, bir kez daha susma hakkını kullandı.

OTEL ÇALIŞANI TANIK DİNLENDİ

Daha sonra İpek Er'in Siirt'te konaklandığı otelin çalışanı Sadullah Kars tanık olarak dinlendi. Sanık avukatlarından Erkan Akkuş’un tanığa Er'in kendisine nişanlısının kim olduğunu anlatıp anlatmadığını sorması üzerine tanık Kars, "İpek Er bana nişanlısının uzman çavuş olduğunu ve Pervari’de görev yaptığını söyledi" cevabını verdi.

‘CEZAEVİNE GİRMESİNİ İSTİYORUM’

İpek er'in annesi Hikmet Kılınç, Musa Orhan’ın kızını toprağın altına koyduğunu, kendisinin dışarıda gezmesine hakkı olmadığını söyledi. Kılınç, "Ben nasıl günlerce kahroluyorsam aynı şekilde Musa Orhan’ın cezaevine girmesini istiyorum. Musa Orhan ile gelen taksici kim ise onun da yargılanmasını istiyorum. Hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu.

AVUKATLAR TUTUKLAMA TALEP ETTİ

İpek Er'in avukatları da tanığın verdiği ifadelerde sanık Musa Orhan’ın suçu işlediğini gösterdiğini söyleyerek, Orhan'ın tutuklanması talebinde bulundu. Mahkeme, delillerin toplanmış olması ve delillerin karartılma ihtimalinin olmadığı gerekçesiyle Musa Orhan'ın tutuklanması talebini redetti, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 1 Haziran'a erteledi. (DUVAR)