Uyuşturucu baronundan 'Konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı' iddiası

Uyuşturucu kaçakçısı “Hayalet Orhan” lakaplı Orhan Ünğan savcılıktaki sorgusunda, çeşitli uyuşturucu maddelerin konsolosluk araçlarıyla Türkiye'ye sevkiyatının yapıldığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ile birden çok cinayetin gerçekleştiği kanlı bir savaşa girişen “Hayalet Orhan” lakaplı Orhan Ünğan'ın sorgusundaki “konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı” yapıldığı iddiası ortaya attığı ortaya çıktı.

İsmail Saymaz'ın Sözcü'deki köşesinde yer verdiğine göre, hakkında suç örgütü kurup yönetmek ve uluslararası uyuşturucu ticareti suçlaması yöneltilen Orhan Ünğan adlı baron İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki sorgusunda, Avrupa ülkelerinden ‘taş’ ve ‘hap’ dedikleri kokain ve ecstasy ile Balkanlardan ‘ot’, ‘lamba’, ‘shank’, ‘lemon heys’ ve ‘marihuana/mari’ adı verilen Hint kenevirini balıkçı tekneleri, nakliye kamyonları ve 'muhtemelen konsolosluk araçlarıyla ülkemize naklettiklerini' iddia etti. Getirilen uyuşturucunun torbacılar tarafından İstanbul ve İzmir’de satıldığı ileri sürüldü.

İran’dan İstanbul’a getirilen eroinin de aynı yolla Avrupa ülkelerine gönderildiği belirtildi.

(YAZININ TAMAMI)

(HABER MERKEZİ)