Mahir Ünal'dan 'bizi mahvettiniz' diyen çiftçiye: Telefonunu kaça aldın?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş'a düzenledikleri seçim gezisinde kendisine “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen bir çiftçiye "Cebindeki telefonu kaça aldın?" diye sorduğunu anlattı. Ünal, çiftçinin cebinden iPhone 6 marka telefon çıkardığını ve aylık 450 TL internet parası ödediğini söylediğini öne sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TV5'te yayınlanan '4. Güç' isimli programa konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, program sunucusunun çiftçinin ekonomik olarak bir kriz içinde olduğunu, ithalat politikalarından zarar gördüğünü ve tarımdan uzaklaştığını söylemesi üzerine 2018 yılındaki seçimler öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken genç bir çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlattı.

Ünal, “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye "Cebindeki telefonu kaça aldın?" yanıtını verdiğini ifade etti. Ünal şöyle konuştu:

"Bir delikanlı geldi. 'Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz' dedi. 'Telefonunu alabilir miyim' dedim. iPhone 6. 'Kaça aldın' dedim. '3400 lira mı, 4500 lira' mı dedi, '24 taksitle aldım' dedi. 'İnternet paketi de var mı?' dedim. 'Var' dedi. 'Ayda kaç para ödüyorsun buna?' dedim. 'Ayda 450 lira ödüyorum' dedi. Senin ayda 450 lira bu telefona ödeyebilmen demek bizim kaynaklarımızı, becerimizi kullanmamız demek." (HABER MERKEZİ)