'Ümit Özdağ o gün hangi partinin yöneticisiyle beraberdi'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Metin Ergun, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında “FETÖ’cü” iddiasında bulunduktan sonra disipline verilen Ümit Özdağ’a seslendi: "Disiplin kuruluna sevk edildiği gün kendi bürosunda hangi partinin üst seviyedeki bir yöneticisiyle beraberdi?"

İYİ Parti yöneticileri Balıkesir'de basın toplantısı düzenledi. Fotoğraf: AA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Metin Ergun, Mustafa Cihan Paçacı ve Ümit Özlale, Balıkesir il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Ergun, İYİ Parti'nin zemin bulup güçlenmeye başladığını savunarak, şunları söyledi:

"Burada bu güçlenmeyle birlikte bazı arkadaşlarımızın, kişilerin, kurumların belki de rahatsızlıkları dile getirilmeye başlandı. Buradan soruyoruz, Ümit Özdağ Bey İYİ Parti'de disiplin kuruluna sevk edildiği gün kendi bürosunda hangi partinin üst seviyedeki bir yöneticisiyle beraberdi? Bu stratejiyi birlikte mi oluşturdurlar? Bu sorunun cevabını kendisinin çıkıp vermesi gerekiyor. Türk siyaseti bu tip şeyleri çok gördü."

'FETÖ YÖNTEMLERİ'

İYİ Parti'nin millete hizmet etmeye devam edeceğini belirten Ergun, "(Ümit Özdağ'ın açıklamaları) Yöntemlere baktığınız zaman İYİ Parti ile ilgili söylediği, oluşturmaya çalıştığı yöntemler geçmiş dönemde FETÖ'nün oluşturduğu yöntemlerdir. Bu durum bizler için çok ciddi bir soru işaretidir" ifadesini kullandı.

Ergun, Ümit Özdağ için "FETÖ'cüdür" demediğini belirterek, "Ama kullanılan yöntemlere baktınız zaman Türkiye'de 2010'lu yıllardaki FETÖ'nün kullandığı yöntemlere benzer yöntemler kullanılıyor. Bu da ciddi bir soru işaretidir. Biz de bunun peşindeyiz" dedi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR