Ümit Özdağ: Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir

Seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir. Kazanırken mağlup olmuştur. Özetle ümitsizliğe yer yok" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Millet İttifakı'nın adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim sonuçlarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

'3.5 GÜN İÇİNDE YIĞINAKTA YAPILAN HATA ANCAK BU KADAR DÜZELDİ'

İlk turun ardından Kılıçdaroğlu'yla yapılan temasları anlatan Özdağ, "CHP’den ilk telefon 18 Mayıs’ta geldi. İlk ziyaret 19 Mayıs’ta. 2. Ziyaret 22 Mayıs’ta yapıldı. 24 Mayıs’ta protokol imzalandı. Zafer Partisi’ne kalan 3.5 gündü. Bu 3.5 gün içinde yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi. Zafer Partisi üzerine düşeni yapmıştır. Ancak Stratejide yapılan hata taktik başarılar ile düzeltilmiyor" ifadelerini kullandı.

'ÜMİTSİZLİĞE YER YOK'

"Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği mücadelesinden taviz vermeden devam edecektir. Artık ne küresel güçlerin ne Türk siyasetinin unsurlarının yok sayamayacağı bir Zafer Partisi gerçeği vardır" diyen Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'In seçimi kazanmasını "Pirus zaferi" olarak nitelendirdi ve şöyle devam etti:

"21 senedir bir mağlubiyetten diğer mağlubiyete sürüklenen bütün yurttaşlarımızı Türk Milleti’nin zaferi için Zafer Partisi’ne davet ediyorum. Türkiye için önümüzdeki süreç çok zor olacaktır. Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir. Kazanırken mağlup olmuştur. Özetle ümitsizliğe yer yok. Sevgili Zafer Partisi teşkilat mensubu mücadele arkadaşlarım yokluklar içinde verdiğimiz bu mücadele sonunda Türk Milleti’nin Zafer’i ile taçlandıracağız."

'Pirus Zaferi' nedir?

Tarentum Kralı Pirus, M.Ö. 280 yılında Roma İmparatorluğu'na savaş açtı. Roma'yı yenilgiye uğratmasına karşın Pirus ordusunu büyük bölümünü kaybetti.

Bu nedenle “Pirus zaferi” tabiri, büyük kayıplar pahasına kazanılan ve kazanmanın anlamsız hale geldiği zaferler için kullanılıyor. (HABER MERKEZİ)