'Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine özel ilgi bekliyoruz'

Maraş'ın güney çevre yoluna ihtiyacı olduğunu vurgulayan DEVA Parti'li Karatutlu, Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine, özellikle Maraş'a özel ihtimam göstermelerini beklediklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, deprem öncesinde de mevcut olan Maraş'ın karayolu ulaşımındaki sıkıntılarının depremden sonra daha da arttığını belirtti.

Karatutlu, Maraş'ın şehir içi ulaşımında sanayi ve havaalanı kavşaklarına acil olarak battı-çıktı yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Kuzey Çevre Yolu'nun giriş-çıkış bağlantılarının henüz tamamlanmadığını ifade etti.

Türkiye'nin güneyini kuzeyine bağlayan Göksun tünellerinin çıkışının yıllardır yapılmadığını ve bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirten Karatutlu, Doğu Anadolu Bölgesi'ni Çukurova ve Akdeniz'e bağlayan Pazarcık Çevre Yolu'nun bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Elbistan-Maraş ve Elbistan-Malatya yollarının çift şeritli hale getirilmesi çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini ifade eden Karatutlu, Ağyar bölgesinde binlerce deprem konutu yapıldığını ve bu nedenle Maraş-Beşenli-Çağlayancerit yol yapımına bir an önce başlanması gerektiğini belirtti.

Son olarak, Maraş'ın güney çevre yoluna ihtiyacı olduğunu vurgulayan Karatutlu, Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine, özellikle Maraş'a özel ihtimam göstermelerini beklediklerini dile getirdi.