Uçurumdan düştüğü iddia edilen Elif'in 4 arkadaşı serbest bırakıldı

Sultangazi'de uçurumdan düşerek öldüğü iddia edilen 15 yaşındaki Elif Çakal'ın gözaltına alınan dört arkadaşı mahkeme tarafından adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  İstanbul Sultangazi'de 15 yaşındaki Elif Çakal'ın uçurumdan düşerek vefat etmesine ilişkin gözaltına alınan ve kasten öldürme" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şüpheli dört arkadaşı, çıkarıldıkları Gaziosmanpaşa Sulh Ceza Hakimliğince Adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Olay, önceki gün akşam saatlerinde Cebeci Mahallesi Taş Ocaklar Mevkii'nde yaşandı. İddiaya göre, Elif Çakal ve dört arkadaşı piknik yapmak için ormanlık alana gitti. Burada arkadaşlarıyla bir süre eğlendikten sonra Elif Çakal, henüz bilinmeyen bir nedenle uçurumdan düştü. Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında olay anında orada bulunan Tuana Y. ve Senem T. ile iki erkek arkadaşı gözaltına alındı. Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde savcılıkta ifadeleri alınan dört şüpheli, "Kasten öldürme" suçundan tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede Adli kontrol tedbirleri uygulanmak suretiyle serbest bırakıldı.

ANNESİ 'ÇOCUĞUMU UÇURUMDAN İTTİLER' DEMİŞTİ 

Anne Hacer Çakal dün yaptığı açıklamada "Konuştuğu bir çocuk vardı. Bir gün önce kapıya gelip Elif'e, 'Seni öldüreceğim' dedi. 'Bir gün sonra ölüsünü alacaksınız' dedi. Onun üzerine bu olay oldu. Benim çocuğumu uçurumdan aşağı ittiler. İntihar edecek bir çocuk değildi" ifadelerini kullanmıştı. (DHA)