Twitter'a yeni özellik: 2 bin 500 kelimelik metinler paylaşılabilecek

Twitter, kullanıcıyı sitede tutmak amacıyla geliştirdiği yeni özelliği test ediyor. Yeni özellik ile uzun metinler paylaşılabileceği ve içeriğe görsel ve video eklenebileceği duyuruldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sosyal medya platformu Twitter, "Notes" (Notlar) adlı yeni özelliği ile 280 karakterle sınırlı metinlere yenilik getiriyor. Yeni özellik ile 2 bin 500 karakterlik uzun metinlerin içeriğine görsel ve video da eklenebilecek.

BBC Türkçe'nin haberine göre, 2017 yılında 140 karakterle sınırlı olan, uzunluk sınırını 280 karaktere çıkaran Twitter, metinlerde karakter sınırını 2 bin 500 karaktere çıkaracağını yeni özelliği ile açıkladı. 'Notes' özelliğinin denemeleri iki ay boyunca Kanada, Gana, İngiltere ve ABD'de yürütülecek. Kullanıcılar notlarını yayımladıktan sonra da düzenleyebilecek. Bu durumda ise metnin başına "düzenlendi" ibaresi eklenmiş olacak.

'AMAÇ KULLANICIYI İÇERİDE TUTMAK'

Sosyal medya uzmanı Dr. Laura Toogood, denemenin Twitter için önemli bir adım olduğunu söyledi. Dr. Toogood, özelliğin insanları, uzun içerikleri diğer web sitelerinden okumak yerine, platformun içinde kalmaya teşvik edeceğini ifade etti.

Yeni özellik haberi, Elon Musk'ın şirketi satın almak üzere yaptığı detaylı incelemeler esnasında geldi.(HABER MERKEZİ)