Tuvalete gizli kamera yerleştirip çalışanına şantaj yaptı

Esenyurt’ta, kadınlar tuvaletine yerleştirdiği gizli kamerayla kaydettiği görüntüsüyle işçi kadına  şantaj yaptığı iddia edilen patron gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir kargo firmasının sahibinin, kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirdiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan U.A., "Bana kumpas kurdular" dedi.

DHA'nın aktardığı habere göre, C.Ç.D. arkadaşları ile bir kafede oturduğu sırada tanımadığı bir numaradan mesajlar almaya başladı. Önce tehditler savuran kişi, daha sonra da kadının tuvalette çekilmiş fotoğrafını atarak buluşmaya zorladı. İşçi kadın, mesajları ve kendisine ait izinsiz çekilen görüntülerle polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis ekipleri, kadına şantaj yapan kişiyi tespit etmek için çalışmalara başladı. Kadın ise mesajların, patronundan geldiğini iddia etti.

MESAJLARIN ATILDIĞI TELEFON VE KAYIT CİHAZLARI PATRONDAN ÇIKTI

Kadının ifadesinin ardından çalışmalara başlayan polisler, 29 Haziran Çarşamba günü iş yeri sahibi U.A.’ya ait otomobilde arama yaptı. Yapılan aramalarda U.A.’ya ait otomobilde, C.Ç.D’ye mesaj atılan telefon ele geçirildi. İş yerinde çalışan bir kişi ise gizli kamera, kayıt cihazları ve içinde görüntüler bulunan hafıza kartını polis ekiplerine teslim etti. İncelemeye alınan cep telefonunda ise kadına ait görüntüler ve tehdit mesajları bulundu.

Toplanan delillerin ardından U.A., polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Karakoldaki ifadesinde iddiaları reddeden U.A., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Tutuklama talebi ile mahkemeye çıkartılan U.A., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

'ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK CADDEDE GEZİYOR'

Mağdur olduğunu iddia eden C.Ç.D.’nin ağabeyi U.Ç.D., "Geçen hafta, kardeşimin telefonuna mesajlar gelmeye başladı. Tehdit ve bir takım görüntüler geldi. Bana iletti ve biz de ne olduğunu öğrenmeye çalıştık. Mesajın atıldığı telefon, patronunun arabasında bulundu. Çekmecesinde gizli kamera bulundu. Kayıtlarda bütün çalışanların tuvalete girerken görüntüleri vardı. Kardeşimin durumu çok kötü. Kendisi konuşmak istemedi. Polis arama emri çıkardı. Bütün cihazları aldı. Şu an cihazların hepsi polislerde. Savcı, tutuklama kararı ile mahkemeye sevk etti. Nasıl oldu bilmiyorum ama adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı" dedi. (HABER MERKEZİ)

Etiketler şantaj cinsel taciz