Turla geldiği Pamukkale'de unutulan Polonyalı turist ölü bulundu

Pamukkale'ye turla gelen ve unutulduktan sona bir daha haber alınamayan 75 yaşındaki Polonyalı turist Maria Latacz'ın cansız bedenine ulaşıldı.

Fotoğraf: DHA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Denizli'deki UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale Ören Yeri’ne dün turla gezmek için gelen ve kaybolan 75 yaşındaki Maria Latacz’in cansız bedenine ulaşıldı.

DHA'nın haberine göre, Polonya'dan Türkiye'ye tatile gelen Maria Latacz, dün Antalya'da kaldığı otelden Denizli'deki Pamukkale Ören Yeri'ne bir tur şirketinin gezisine katıldı. Bir süre Pamukkale'de gezen Latacz, Antik Havuz'da yüzdükten sonra kayboldu. Latacz için bölgede arama çalışması başlatıldı. Latacz'ın bulunamaması üzerine birlikte geldiği otobüsteki turistler Antalya'ya gönderildi. Çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını incelendi.

Latacz'in en son Antik Tiyatro çevresinde görüldüğü tespit edildi. 

Aramalar sonucu Maria Latacz'in komandolar tarafından cansız bedenine ulaşıldı. Latacz'in cesedinin bulunduğu Domuzçukuru mevkisindeki dere yatağına düşerek öldüğü üzerinde durulduğu bildirildi. 

CENAZESİ POLONYA'YA GÖNDERİLECEK

Maria Latacz'in komandolar tarafından bulunan cansız bedeni, jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Latacz'ın yanında taşıdığı özel eşyalarının bulunduğu çantası da jandarma ekipleri tarafından yakınlarına teslim edilmek üzere götürüldü. Jandarmanın olay yerinde yaptığı ilk incelemelere göre, tek başına doğa yürüyüşlerine gitmeyi sevdiği öğrenilen Latacz'ın düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. Latacz'ın cenazesinin adli işlemlerin ardından ülkesi Polonya'ya gönderileceği bildirildi.

 

(HABER MERKEZİ)