Türkiye'ye iade edilen Levent Göktaş cezaevinden yazılı açıklama yaptı

Bulgaristan'ın iade ettiği Hablemitoğlu suikastı sanığı Levent Göktaş, cezaevinden açıklama yaptı. İddiaları reddeden Göktaş, "Neden yurtdışına çıktı" sorusuna da yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve Bulgaristan'ın Türkiye'ye iade ettiği eski Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) MAK Alay Komutanı emekli Albay Levent Göktaş, konulduğu Marmara (Silivri) Cezaevi'nden yazılı açıklama yaptı. 

Göktaş ile cezaevinde görüşen avukatı Hüseyin Ersöz, açıklamayı Twitter'dan yayınladı. 

Avukat Ersöz açıklamaya "Müvekkilim Mustafa Levent Göktaş'la Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bugün bir görüş yaptım. Hakkındaki yasal hukuki süreç yakından takip edenlere mesaj, “gerçeklerin er ya da geçen günyüzüne çıkacağı” oldu. #AdilYargılanmaHakkı #HukukGüvenliği" notu düştü.

'NEDEN YURTDIŞINA ÇIKTIM?'

Levent Göktaş'ın açıklaması şöyle: "Ben Ergenekon davasında 5 yıl 3 ay tutuklu kalmış ve sonrasında beraat etmiş olan; Bu süreç sebebiyle ailem ile birlikte büyük sorun ve sıkıntılara göğüs germek durumunda bırakılmış biriyim.  Merhum Necip Hablemitoğlu ile ilgili bana yöneltilen suçlamaların asılsız ve dayanaksız olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Tıpkı Ergenekon komplosunda olduğu gibi gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır.  Neden yurt dışına çıktığım konusundaki eleştirilere vereceğim yanıt ise; 5 yıl 3 ay sahte deliller ve uydurma bir örgüt iddiasıyla cezaevinde kalan şahsımla empati yapmaları olacaktır.  Bundan sonraki süreçte hakkımdaki haksız ve hukuka aykırı iddialara duruşmalarda gerekli cevabı vereceğim. Şunun bilinmesini istiyorum ki; bana inananları ve sevenlerimi bugüne kadar hiç mahçup etmedim. Bundan sonra da asla haksız çıkartmayacağım." (HABER MERKEZİ)