Türkiye'nin Bakü'deki maçlarına yüzde 50 seyirci alınabilecek

Türkiye'nin de EURO 2020 maçlarını oynayacağı Azerbaycan'da, stada yüzde 50 kapasiteyle seyirci alınabileceği açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA), Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) Bakü'deki karşılaşmalarına yüzde 50 seyirci alınabileceğini duyurdu.

AFFA'dan yapılan açıklamada, korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle EURO 2020'nin 1 yıl ertelendiği ve bu yıl yapılması öngörülen maçların seyircili veya seyircisiz oynanma kararının karşılaşmaların yapılacağı ülkelerce karara bağlanacağı hatırlatıldı.

Açıklamada, Azerbaycan Bakanlar Kurulu yetkilileriyle EURO 2020 yerel organizasyon komitesi yetkililerinin gerçekleştirdiği toplantıda, Bakü'de yapılması planlanan 4 karşılaşma için ilgili Covid-19 prosedürlerine uymak şartıyla yüzde 50 kapasite ile seyirci alınabileceği yönünde karar duyuruldu.

Kararın hem yerel taraftarlar hem de vize ve Covid-19 gereksinimlerini hayata geçirmeleri şartıyla Bakü'de oynayacak ülkelerin taraftarları için de geçerli olacağı ifade edildi.

Konuya ilişkin tüm gerekli bilgilerin UEFA'ya da sunulduğu belirtildi.

Türkiye, Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu'nda 16 Haziran’da Galler ve 20 Haziran’da ise İsviçre ile oynayacağı karşılaşmalar 69 bin seyirci kapasiteli Bakü Olimpiyat Stadyumu'nda yapılacak. (BAKÜ/AA)