Yedi katlı 70 kişilik apartmanın kolonu patladı

Yedi kat 23 daireden oluşan 70 kişilik apartmanın zemin kolonu büyük bir gürültüyle patlayınca bina boşaltıldı. Yıkılması beklenen binaya giriş çıkışlar kapatıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bursa'nın Mudanya ilçesinde bir apartmanın zemin kolonu patladı. 7 katlı 23 daireli apartman yıkılma tehlikesi nedeniyle tahliye edildi.

Şükrü Çavuş Mahallesi'nde 3 bloklu sitede yer alan apartmanda, dün akşam patlamayı andıran gürültü sesi duyuldu. Bina sakinleri deprem olduğunu sanarak dışarı çıktı. Kolonda hasar fark edilince polise haber verildi.

70 kişinin yaşadığı bina geçici olarak tahliye edildi ve apartmanın girişleri bantlarla kapatıldı. bant çekilerek kapatıldı. Bazı kişiler yakınlarının yanına gitti, gidecek yeri olmayan 18 kişilik 6 aile Mudanya Belediyesi tarafından otellere yerleştirildi.

'HERHALDE YIKILIR'

Apartman yöneticisi Emir Ali Göçmen bina sakinlerinin "Deprem oldu" diyerek dışarı çıktığını söyledi ve şöyle konuştu:

"Apartman, 1999 depreminde inşaat halindeymiş, 2000 yılında bitmiş. Depremden sonra sağlam raporu alınmış ama rapor 20 yıllık. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve belediye ekipleri inceleme yapacak. Biz de İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ile görüşeceğiz. Ekipler inceledikten sonra oturma ya da yıkım kararı çıkar. Akşam yaşananlardan sonra sonra herhalde yıkılır."

Sitede başka bir blokta oturan Murat Kolsuz da benzer bir durumun kendilerinin yaşamalarından endişe ettiklerini söyledi ve "Bizim de istinat duvarımız doldurma aşamasında yarıda bırakıldı. Çünkü orası da kaymaya başladı. İstinat duvarları kalınlaştırılmalı. Buradaki trafik akışı durdurulmalı. Buradan ağır vasıta arabalar geçiyor. Balkonda otururken her araç geçtiğinde depremsi gibi hafif bir titreme hissediyoruz" ifadesini kullandı. (AA)

Etiketler mudanya tahliye bina