Tartıştığı postacının kulağını ısıran kişi serbest bırakıldı

Köpek sebebiyle teslimat yapamayan bir postacıyla kavga eden ve kulağını ısırarak kopartan kişi gözaltında alındı. 27 yaşındaki postacı Onur Kızıl, 4 saat süren bir ameliyat geçirdi. Kızıl'ın kulağından kopan parça yerine dikilemedi. Şüpheli, çıkarıldığı mahkeme tarafından ev hapsi tedbiriyle serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Karaman'da bir kişi tartıştığı postacının kulağını ısıran kişi gözaltına alındı.

Postacı 27 yaşındaki Onur Kızıl, Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi'nde posta dağıtırken teslimat yapacağı bir apartmana bahçedeki köpek nedeniyle giremedi. Kızıl, köpeğin sahiplerinden yardım isteyince, köpeğin sahibi S.Ç. ile postacı Kızıl arasında tartışma çıktı ve olay kavgaya döndü. S.Ç. kavgada postacı Kızıl'ın kulağını ısırarak kopardı.

Postacı olayın ardından Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ve ilk müdahalesinin ardından Konya'ya sevk edildi. Polis şüpheli S.Ç.'yi gözaltına aldı.

KULAK PARÇASI YERİNE DİKİLEMEDİ

Kızıl, sevk edildiği Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaklaşık 4 saat süren operasyon geçirdi. Ancak kopan parça yerine dikilemedi. Hukuki süreç başlattıklarını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını dile getiren Kızıl, "Isırılarak koparılan kulağımdan geriye sadece kulak memesi ile üst taraftan az bir parça kalmıştı. Ameliyatın ardından yerine dikilen kulağımın parçası, kan dolaşımı olmadığı için geri alındı. Kavgaya karışan tüm aile fertlerinden şikayetçiyim. ifadelerini kullandı.

'BUNLARIN BAŞINI KOPARACAKSIN'

Onur Kızıl, posta dağıtımı sırasında adres araştırması yaparken bir çocuk tarafından gezdirilen köpeğin üzerine geldiğini ve ayağını ısırdığını söyledi. Çocuğu köpeği kendisinden uzaklaştırması için uyardığını ifade eden Kızıl, bunun üzerine yanına gelen çocuğun ağabeyi S.Ç'nin kendisine tepki göstererek tokat attığını anlattı.

S.Ç. ile aralarında kavga çıktığını, olayı gören diğer aile bireylerinin de kendisine saldırdığını iddia eden Kızıl, şunları kaydetti: "Kavga sırasında S.Ç'nin küçük kardeşiyle köpeğin sahibi olan en küçük kardeşi de bana saldırdı. Çevredekiler ayırmaya çalıştı ancak yine saldırmaya devam ettiler. S.Ç. bu sefer kulağımı ısırdı. Kulağımın kopma sesini duydum. Gözümün önünde yere düştü. Kulağım o haldeyken olay yerine gelen S.Ç'nin babası, 'Bunların kulağını değil, başını koparacaksın' diyerek beni tehdit etti.

EV HAPSİ TEDBİRİYLE SERBEST BIRAKILDI

Kızıl'ın ısırarak kulağını kopardığı gerekçesiyle gözaltına alınan S.Ç, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli S.Ç. çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza hakimliğince ev hapsi tedbiriyle serbest bırakıldı. (AA)