Uyuşturucu sevkiyatı için ambulans kiralamış

Hastalık gerekçesiyle ambulans kiralayan bir kişi Diyarbakır'da uyuşturucu sevkiyatı yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'dan kiralanan ambulansın Diyarbakır'dan uyuşturucu sevkiyatı için kullanılacağı iddia edildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı tarafından Sur ilçesinin Mermer Jandarma Karakol Komutanlığı önündeki yol kontrol ve arama noktasında, Bingöl-Diyarbakır kara yolunda seyir halinde bulunan bir ambulans, arama noktasının 100 metre gerisinde yol kenarında duraklaması ve şoförün şüpheli hareketler sergilemesi üzerine durduruldu.

Jandarma ekipleri ambulansın durakladığı yeri kontrol ettiklerinde yol kenarına atılmış altı valiz içerisinde özel olarak hazırlanarak jelatine sarılmış, satışa hazır 112 kilo esrar buldu.

İstanbul'da ikamet eden F.B.'nin hasta olduğunu ve Diyarbakır'a gitmesi gerektiğini belirterek özel bir şirketten kiraladığı ambulansı, Diyarbakır'a yaklaştığında fikir değiştirerek Lice ilçesine gitmesi yönlendirdiği, ambulans Lice'ye geldiğinde ise telefonla yaptığı görüşmenin ardından birinden aldığı altı valizi ambulansa koyduğu, valizleri aldıktan sonra da ambulans görevlilerine İstanbul'a dönmek istediğini söylediği tespit edildi.

F.B. gözaltına alınırken ambulans görevlisi üç kişi ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Etiketler uyuşturucu ambulans