Umreden dönen kişi koronadan öldü, mahalle karantinaya alındı

Umreden dönüp karantinaya alınan ve 14 gün sonra korona virüsü testi negatif kişi Van'a gitti. Burada koronadan ölen kişinin döndüğü mahalle karantinaya alındı.
Fotoğraf: Saray ilçesinin arşiv görüntüsü

DUVAR – Van’ın Saray ilçesinde bulunan Çaybağı Mahallesi’nde Aşağı kümeevler yerleşkesi korona nedeniyle karantinaya alındı. Gerekçe olarak, umreden gelip karantinaya alınan bir kişinin korona virüsü testinin negatif çıkması üzerine bu mahalleye gelmesi ve burada korona nedeniyle ölmesi gösterildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 25 haneli ve 450 nüfuslu yerleşkede umreden döndükten sonra Isparta’da karantinaya alınan ve bu süreçte korona virüsü testi negatif çıkan bir kişinin karantina sürecinin tamamlanmasının ardından yerleşkeye geldiği belirtildi.

Açıklamada, yerleşkeye gelmesinin ardından bu kişinin korona virüsü testinin pozitif çıktığı aktarılarak, “Vatandaşımızın 3 Nisan’da mahalleye gelmesi ve bugün vefat etmesinden dolayı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alınmıştır” ifadesine yer verildi. (HABER MERKEZİ)