Hakkarili kadınlar cerrahi maske, tulum ve hasta önlüğü üretiyor

Hakkarili kadınlar, korona virüsüyle mücadele kapsamında maske, koruyucu tulum ve hasta önlüğü üretiyor. Amaç günde 10 bine yakın üretim yapmak.

DUVAR – Hakkari Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Eğitim Merkezi’nde kadınlar, cerrahi maskenin yanı sıra koruyucu tulum ve hasta önlüğü üretimi yapıyor.

Merzan Mahallesi’ndeki eğitim merkezinde çırak öğrenci olarak eğitim gören yaklaşık 30 kadın, korona virüsüyle (Covid-19) mücadele kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer kurumların ihtiyacının karşılanması için çalışmalarını sürdürüyor.

‘GÜNLÜK 10 BİNE YAKIN MASKE VE TULUM ÜRETMEYİ PLANLIYORUZ’

Çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan TOBB Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Karataş, günde 10 bin maske ve bin tulum üretmeyi planladıklarını söyledi.

Hakkari’nin maske ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için öğrencilerin çalışmaya başladığını belirten Karataş, “30 öğrencimiz çalışıyor. Günlük 10 bine yakın maske ve bin tulum üretmeyi planlıyoruz. Hakkari’nin her türlü sağlık ihtiyacını karşılamak için hazırız. Bununla ilgili her türlü alt yapımız mevcut. Hakkari’yi inşallah maskesiz bırakmayacağız” diye konuştu. (HAKKARİ/AA)