Gazete Duvar ödüllerini aldı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri" sahiplerini buldu. İnternet haberciliği dalında Gazete Duvar muhabiri Serkan Alan ödülünü alırken, Gazete Duvar yazarı Özlem Akarsu Çelik’e de dayanışma ödülüne layık görüldü.
"Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri" törenle sahiplerine verildi.

ANKARA – Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından doğal ve kültürel değerlerin korunmasında büyük katkılar sunana mimar Emre Madran’ın anısına bu yıl dördüncüsünü düzenlenen “Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri” törenle sahiplerine verildi.
Kentsel mücadelede öne çıkan Atatürk Orman Çiftliği gündemi ile yapılan haberlerin baz alındığı yarışmada, 7 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü’nde Mimarlar Odası Ankara Şubesinde gerçekleştirilen törende televizyon, yazılı basın, radyo, internet haberciliği ve internet televizyonu haberciliği olmak üzere 5 kategoride 21 gazeteci ödüle layık görüldü.
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yaptığı konuşmada bu yıl dördüncüsü verilen ödüllerin verildiğini ifade ederek, ödül alan herkesi tebrik etti.

İnternet haberciliği dalında Atatürk Orman Çiftliği, TCDD VE ODTÜ haberleriyle Gazete Duvar muhabiri Serkan Alan ödüle layık görülürken, Gazete Duvar yazarı Özlem Akarsu Çelik’e de Koruma Alanında Emre Madran Dayanışma Özel Ödülü verildi. Yine Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Nergis Demirkaya, Özgür radyodaki programında kent gündemini dinleyici ile buluşturduğu için radyo dalında ödüle alan isimler arasında yer aldı.

ÖDÜL ALANLAR

Televizyon haberciliği dalında, ‘Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülü’
Atatürk Orman Çiftliği, TCDD ve ODTÜ haberleriyle FOX TV Ana Haber Ekibi adına Burak Birsen, Çalar Saat Hafta Sonu ekibi adına İlker Karagöz,
Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle HALK TV ekibi adına Fatih Ertürk,
Atatürk Orman Çiftliği, ODTÜ haberleriyle ARTI TV ekibi adına Sibel Hürtaş,
Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle KRT TV ekibi adına Elif Doğan Şentürk,
Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle TELE 1 TV ekibi adına İsmail Dükel
Yazılı Basın Dalında ‘Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülü’
AKM alanlarına ve Atatürk Orman Çiftliği’ne ilişkin haberleriyle Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Atatürk Orman Çiftliği ve AKM alanları haberleriyle Sözcü Gazetesi foto muhabiri Yavuz Alatan,
ODTÜ Kavaklık ve KYK Yurdu haberleriyle Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ozan Çepni, Ulus Tarihi Kent Merkezi haberleriyle Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Sefa Uyar
İnternet Haberciliği Dalında ‘Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülü’
Atatürk Orman Çiftliği, TCDD VE ODTÜ haberleriyle Gazete Duvar’dan Serkan Alan,
Peri bacaları haberleriyle Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan,
Deutche Welle’den Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle Gülsün Solaker ve Hilal Köylü, ODTÜ Kavaklık haberiyle Aslı Işık Gül,
AOÇ ve ODTÜ haberleriyle Sol Haber Portalı’ndan Ali Ufuk Arıkan
Yerel basın dalında ‘Koruma alanında Emre Madran Basın Ödülü’
Atatürk Orman Çiftliği ve Ulus Tarihi Kent Merkezi haberleriyle, Güçlü Anadolu Gazetesi’nden Kadir Gürhan
Radyo dalında ‘Koruma alanında Emre Madran Basın Ödülü’
Atatürk Orman Çiftliği, ODTÜ, AKM alanları ve kent gündemini dinleyici ile buluşturan Özgür Radyo’dan Nergis Demirkaya
Koruma Alanında Emre Madran Dayanışma Özel Ödülü’
Mimarlık ve kent mücadelesinde, değerlerin korunmasında her türlü destek ve katkıyı sağlayan Özlem Akarsu Çelik, Sultan Özer ve Sedat Bozkurt layık görüldü. (DUVAR)